آسو گروپ

راهنمای استفاده

در این قسمت ما بطور خلاصه و جامع نحوه استفاده از این سرویس را خدمت شما توضیح مي دھیم . پایه و اساس کار یکي است، شما در ھر دستگاھي كه مایل باشید سرویس را از طریق آن استفاده کنید، لازم است که اپلیکیشن مورد نظر و ھماھنگ با آن دستگاه را (که از طریق تکنسینھاي ما به شما معرفي میشود) از داخل خود دستگاه نصب کنید. جھت سھولت کار، تلویزیون اسمارت را توضیح مي دھیم. در ھر تلویزیون اسمارت قسمتي در داخل تلویزیون وجود دارد که شما میتوانید با ورود به آن اپ مورد نظر را جستجو کرده و نصب نمایید. بعد از نصب وارد اپ میشود و از شماره شناسایي که براي شما نمایش میدھد عکس گرفته و از طریقي ارسال ميکنید(معمولاً از طریق تلگرام). کار تمام است، بعد از چند دقیقه شما به سیستم وصل مي شوید.

نحوه اتصال از طریق اسمارت تی وی و سیستم عامل اندروید

تلويزيون اسمارت چيست ؟

به طور کلي منظور از تلويزيون اسمارت يا Smart TV، تلويزيوني است که قادر است به اينترنت متصل شود و کاربر مي تواند از شبکه اينترنت استفاده کند. تلويزيون اسمارت مانند تلفن هوشمند عمل مي کند. اين تلويزيون ها قادرند سرويس هاي مختلف اينترنتي را از طريق تلويزيون به کاربر ارائه دهند. يعني تلويزيون هوشمند معادل يک تلويزيون معمولي با يک کامپيوتر داخلي است که سرويس هاي متنوعي را به کاربر ارائه مي دهد.  

به عبارت ساده تر ، تلويزيون اسمارت ، تلويزيوني است که قابليت نصب و راه اندازي اپليکيشن را از داخل خود تلويزيون دارد . معروفترين تلويزيون‌هاي اسمارت از برندهاي ال جي ، سامسونگ ، پاناسونيک ، و سوني آندرويد هستند . شما جهت استفاده از اين سيستم به اپليکيشن نياز داريد ، دقت بفرماييد اپليکيشن اهميت زيادي ندارد ، چون در واقع يک رابط کاربري است ، اين رابط کاربري هر نوع اپليکيشني ميتواند باشد ، ما بر حسب تجربه اپليکيشن دوبلکس ( Duplex ) را پيشنهاد مي‌کنيم . مراحل کار جهت راه اندازي سيستم در اين تلويزيون‌ها تقريبا شبيه هم هستند ، ما در اينجا سعي مي‌کنيم به صورت شفاف و ساده اين مراحل را خدمت شما توضيح دهيم .

جهت تلويزيون ال جي اسمارت و بعضي از مدلهاي سامسونگ اسمارت ، پاناسونيک اسمارت و سوني آندرويد  :

جهت نصب اپليکشن در تلويزيون ال جي اسمارت ، لازم است که در صفحه اول تلويزيون به قسمت LG Content ( عکس شماره 1 ) برويد.

و در آنجا اسم اپليکيشن مورد نظر را جستجو کنيد . که در اينجا اپليکيشن پيشنهادي ما دوبلکس مي‌ باشد ( Duplex ) .

بعد از اينکه آپ مورد نظر را پيدا کرديد بر روي دکمه نصب کليک مي‌کنيد و اجازه ميدهيد آپ نصب شود . پس از نصب وارد آپ شويد ، در اين مرحله از Device Id و Device key که در صفحه تلويزيون مشاهده مي‌کنيد،

عکس بگيريد و از طريق تلگرام براي ما بفرستيد . اين مراحل جهت تمام تلويزيون‌هاي اسمارت يکسان است ، با اين تفاوت که در هر تلويزيون اسمارت لازم است شما به قسمتي که اپليکيشن‌ها را نصب مي‌کنيد ، وارد شويد و بقيه مراحل را از آنجا طي کنيد . پس از اينکه سرويس راه اندازي شد ، ما با شما تماس ميگيريم . بعد از تماس ما ، تلويزيون را خاموش کرده و از برق بکشيد ، به مدت حدود يک دقيقه صبر کنيد سپس مجددا تلويزيون را روشن کرده و مطمئن شويد که به اينترنت متصل است . بعد وارد اپليکيشن بشويد ، در صفحه اصلي پوشه يي ايجاد شده مرتبط با اسم شما يا با آيدي تلگرام شما . روي آن کليک کنيد . چهار گزينه براي شما نمايش داده ميشود . گزينه آخر کاربردي ندارد . سه گزينه ديگر شما را به ترتيب به قسمت کانالهاي زنده ، فيلمها و سريالها ميبرد . که با انتخاب هر کدام از آنها به قسمت مورد نظر ميرويد . در قسمت فيلمها ، فيلمهاي هاليوودي ( با زبان انگليسي ) ، فيلمهاي ايراني ، و فيلمهاي هاليوودي با دوبله فارسي موجود است ، که هر کدام در پوشه‌هاي جدا هستند .در قسمت سريال‌ها هم ، سريالهاي خارجي و ايراني در 2 پوشه جدا هستند.

جهت تلويزيون‌هاي سامسونگ اسمارت:

در بعضي از مدلهاي سامسونگ آپ دبلکس وجود ندارد . در نتيجه شما مجبوريد از يک آپ جايگزين استفاده کنيد . پيشنهاد ما SET است.

در تلويزيون خود به قسمت APPS وارد شده ( عکس شماره 2 ) و در قسمت سرچ عبارت SET IPTV را جستجو کنيد . بعد از اينکه آپ مورد نظر را پيدا کرديد بر روي دکمه نصب کليک مي‌کنيد و اجازه ميدهيد آپ نصب شود . پس از نصب وارد آپ شويد و و از شماره‌هاي که در صفحه تلويزيون براي شما نمايش داده شده عکس بگيريد و بفرستيد ، يا اينکه به دقت بنويسيد و ارسال کنيد . 

نحوه اتصال از طریق سیستم عامل ای او اس

جهت استفاده از اين سرويس در دستگاهاي iOS ( iPHONE و Apple TV Box ) شيوه کار يکسان است . شما ابتدا وارد App Store ميشيد و اپليکيشن مورد نظر را نصب مي‌کنيد ( GSE ) و مطابق با دستور العمل تصويري ، مراحل را با دقت طي مي‌کنيد . بسيار مهم است که در قسمت وارد کردن يوزر و پسورد ، اطلاعات دريافتي از سمت ما را به دقت وارد بفرماييد . توجه داشته باشيد که اين اپليکشن رايگان نميباشد و هزينه ناچيزي جهت استفاده بايد پرداخت بفرماييد . اول اپليکيشن را تست بفرماييد ، در صورتي که به درستي راه اندازي شد و شما موفق به ديدن تصوير شديد ، سپس جهت خريد اپليکيشن اقدام بفرماييد .